Samtec Inc. DW-05-20-T-S-800
Part No.:
DW-05-20-T-S-800
Datasheet:
DW-05-20-T-S-800.pdf
Description:
.025" BOARD SPACERS
Shipping
DW-05-20-T-S-800 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)