Samtec Inc. DW-05-19-T-S-1063
Part No.:
DW-05-19-T-S-1063
Datasheet:
DW-05-19-T-S-1063.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-19-T-S-1063 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height:
1.063" (27.000mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)