Samtec Inc. DW-05-15-L-S-300
Part No.:
DW-05-15-L-S-300
Datasheet:
DW-05-15-L-S-300.pdf
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-05-15-L-S-300 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)