Samtec Inc. DW-05-13-T-S-562
Part No.:
DW-05-13-T-S-562
Datasheet:
DW-05-13-T-S-562.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-13-T-S-562 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.558" (14.173mm)
Length - Stack Height:
0.562" (14.275mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)