Samtec Inc. DW-05-12-T-S-850
Part No.:
DW-05-12-T-S-850
Datasheet:
DW-05-12-T-S-850.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-12-T-S-850 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:
0.850" (21.590mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)