Samtec Inc. DW-05-12-T-S-760
Part No.:
DW-05-12-T-S-760
Datasheet:
DW-05-12-T-S-760.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-12-T-S-760 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.760" (19.304mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)