Samtec Inc. DW-05-12-T-S-625
Part No.:
DW-05-12-T-S-625
Datasheet:
DW-05-12-T-S-625.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-12-T-S-625 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)