Samtec Inc. DW-05-11-T-S-710
Part No.:
DW-05-11-T-S-710
Datasheet:
DW-05-11-T-S-710.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-11-T-S-710 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.710" (18.034mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)