Samtec Inc. DW-05-10-T-S-630
Part No.:
DW-05-10-T-S-630
Datasheet:
DW-05-10-T-S-630.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-10-T-S-630 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.002mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)