Samtec Inc. DW-05-10-T-S-567-LL
Part No.:
DW-05-10-T-S-567-LL
Datasheet:
DW-05-10-T-S-567-LL.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-10-T-S-567-LL Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height:
0.567" (14.401mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)