Samtec Inc. DW-05-10-L-S-350
Part No.:
DW-05-10-L-S-350
Datasheet:
DW-05-10-L-S-350.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-05-10-L-S-350 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)