Samtec Inc. DW-05-09-T-S-305
Part No.:
DW-05-09-T-S-305
Datasheet:
DW-05-09-T-S-305.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-09-T-S-305 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height:
0.305" (7.747mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)