Samtec Inc. DW-05-08-G-S-215
Part No.:
DW-05-08-G-S-215
Datasheet:
DW-05-08-G-S-215.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-05-08-G-S-215 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.215" (5.461mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)