Samtec Inc. DW-05-07-T-S-230-004
Part No.:
DW-05-07-T-S-230-004
Datasheet:
DW-05-07-T-S-230-004.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-05-07-T-S-230-004 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)