Samtec Inc. DW-04-20-L-S-1000
Part No.:
DW-04-20-L-S-1000
Datasheet:
DW-04-20-L-S-1000.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-04-20-L-S-1000 Specifications
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.020" (0.508mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)