Samtec Inc. DW-04-19-T-S-895
Part No.:
DW-04-19-T-S-895
Datasheet:
DW-04-19-T-S-895.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-04-19-T-S-895 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height:
0.895" (22.733mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)