Samtec Inc. DW-04-19-T-S-1102
Part No.:
DW-04-19-T-S-1102
Datasheet:
DW-04-19-T-S-1102.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-04-19-T-S-1102 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height:
1.102" (27.991mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)