Samtec Inc. DW-04-17-L-S-260
Part No.:
DW-04-17-L-S-260
Datasheet:
DW-04-17-L-S-260.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-04-17-L-S-260 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)