Samtec Inc. DW-04-13-T-S-570
Part No.:
DW-04-13-T-S-570
Datasheet:
DW-04-13-T-S-570.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-04-13-T-S-570 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.550" (13.970mm)
Length - Stack Height:
0.570" (14.478mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)