Samtec Inc. DW-04-12-G-S-650
Part No.:
DW-04-12-G-S-650
Datasheet:
DW-04-12-G-S-650.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-04-12-G-S-650 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)