Samtec Inc. DW-04-11-L-S-535
Part No.:
DW-04-11-L-S-535
Datasheet:
DW-04-11-L-S-535.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-04-11-L-S-535 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height:
0.535" (13.589mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)