Samtec Inc. DW-04-11-F-S-450
Part No.:
DW-04-11-F-S-450
Datasheet:
DW-04-11-F-S-450.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-04-11-F-S-450 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)