Samtec Inc. DW-04-10-L-S-520
Part No.:
DW-04-10-L-S-520
Datasheet:
DW-04-10-L-S-520.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-04-10-L-S-520 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)