Samtec Inc. DW-04-10-L-S-497
Part No.:
DW-04-10-L-S-497
Datasheet:
DW-04-10-L-S-497.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-04-10-L-S-497 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.223" (5.664mm)
Length - Stack Height:
0.497" (12.624mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)