Samtec Inc. DW-04-09-T-D-480
Part No.:
DW-04-09-T-D-480
Datasheet:
DW-04-09-T-D-480.pdf
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-04-09-T-D-480 Specifications
Number of Positions:
8
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.480" (12.192mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)