Samtec Inc. DW-04-09-L-S-400-LL
Part No.:
DW-04-09-L-S-400-LL
Datasheet:
DW-04-09-L-S-400-LL.pdf
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-04-09-L-S-400-LL Specifications
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)