Samtec Inc. DW-04-09-L-S-365
Part No.:
DW-04-09-L-S-365
Datasheet:
DW-04-09-L-S-365.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-04-09-L-S-365 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.365" (9.271mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)