Samtec Inc. DW-04-08-L-S-218
Part No.:
DW-04-08-L-S-218
Datasheet:
DW-04-08-L-S-218.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Shipping
DW-04-08-L-S-218 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.202" (5.131mm)
Length - Stack Height:
0.218" (5.537mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)