Samtec Inc. DW-03-17-T-D-276
Part No.:
DW-03-17-T-D-276
Datasheet:
DW-03-17-T-D-276.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-03-17-T-D-276 Specifications
Number of Positions:
6
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height:
0.276" (7.000mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)