Samtec Inc. DW-03-15-T-S-394-002
Part No.:
DW-03-15-T-S-394-002
Datasheet:
DW-03-15-T-S-394-002.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-03-15-T-S-394-002 Specifications
Number of Positions:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height:
0.394" (10.008mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)