Samtec Inc. DW-03-14-L-S-984-002
Part No.:
DW-03-14-L-S-984-002
Datasheet:
DW-03-14-L-S-984-002.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-03-14-L-S-984-002 Specifications
Number of Positions:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.336" (8.534mm)
Length - Stack Height:
0.984" (24.994mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)