Samtec Inc. DW-03-12-L-S-787
Part No.:
DW-03-12-L-S-787
Datasheet:
DW-03-12-L-S-787.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-03-12-L-S-787 Specifications
Number of Positions:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height:
0.787" (20.000mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)