Samtec Inc. DW-03-11-T-D-682
Part No.:
DW-03-11-T-D-682
Datasheet:
DW-03-11-T-D-682.pdf
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-03-11-T-D-682 Specifications
Number of Positions:
6
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height:
0.682" (17.323mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)