Samtec Inc. DW-03-11-T-D-620
Part No.:
DW-03-11-T-D-620
Datasheet:
DW-03-11-T-D-620.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-03-11-T-D-620 Specifications
Number of Positions:
6
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.620" (15.748mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)