Samtec Inc. DW-03-11-S-S-500
Part No.:
DW-03-11-S-S-500
Datasheet:
DW-03-11-S-S-500.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-03-11-S-S-500 Specifications
Number of Positions:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)