Samtec Inc. DW-03-10-G-S-710
Part No.:
DW-03-10-G-S-710
Datasheet:
DW-03-10-G-S-710.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Shipping
DW-03-10-G-S-710 Specifications
Number of Positions:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.010" (0.254mm)
Length - Stack Height:
0.710" (18.034mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)