Samtec Inc. DW-03-09-T-D-600
Part No.:
DW-03-09-T-D-600
Datasheet:
DW-03-09-T-D-600.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-03-09-T-D-600 Specifications
Number of Positions:
6
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.020" (0.508mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)