Samtec Inc. DW-03-09-T-D-415
Part No.:
DW-03-09-T-D-415
Datasheet:
DW-03-09-T-D-415.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-03-09-T-D-415 Specifications
Number of Positions:
6
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.415" (10.541mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)