Samtec Inc. DW-03-09-L-S-200-LL
Part No.:
DW-03-09-L-S-200-LL
Datasheet:
DW-03-09-L-S-200-LL.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-03-09-L-S-200-LL Specifications
Number of Positions:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)