Samtec Inc. DW-02-15-L-D-265
Part No.:
DW-02-15-L-D-265
Datasheet:
DW-02-15-L-D-265.pdf
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-02-15-L-D-265 Specifications
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.265" (6.731mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)