Samtec Inc. DW-02-14-LM-D-910
Part No.:
DW-02-14-LM-D-910
Datasheet:
DW-02-14-LM-D-910.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-02-14-LM-D-910 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.910" (23.114mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)