Samtec Inc. DW-02-13-L-D-922
Part No.:
DW-02-13-L-D-922
Datasheet:
DW-02-13-L-D-922.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-02-13-L-D-922 Specifications
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.198" (5.029mm)
Length - Stack Height:
0.922" (23.419mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)