Samtec Inc. DW-02-13-L-D-748
Part No.:
DW-02-13-L-D-748
Datasheet:
DW-02-13-L-D-748.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Shipping
DW-02-13-L-D-748 Specifications
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.372" (9.440mm)
Length - Stack Height:
0.748" (19.000mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)