Samtec Inc. DW-02-10-S-S-450
Part No.:
DW-02-10-S-S-450
Datasheet:
DW-02-10-S-S-450.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
DW-02-10-S-S-450 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)