Samtec Inc. DW-01-13-S-S-450
Part No.:
DW-01-13-S-S-450
Datasheet:
DW-01-13-S-S-450.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Shipping
DW-01-13-S-S-450 Specifications
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.670" (17.018mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)