Samtec Inc. DW-01-12-S-D-680
Part No.:
DW-01-12-S-D-680
Datasheet:
DW-01-12-S-D-680.pdf
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Shipping
DW-01-12-S-D-680 Specifications
Number of Positions:
2
Pitch:
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.680" (17.272mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)