Samtec Inc. DW-01-10-T-S-580
Part No.:
DW-01-10-T-S-580
Datasheet:
DW-01-10-T-S-580.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Shipping
DW-01-10-T-S-580 Specifications
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.580" (14.732mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)