Samtec Inc. DW-01-10-L-T-335
Part No.:
DW-01-10-L-T-335
Datasheet:
DW-01-10-L-T-335.pdf
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-01-10-L-T-335 Specifications
Number of Positions:
3
Pitch:
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)