Samtec Inc. DW-01-09-S-S-393
Part No.:
DW-01-09-S-S-393
Datasheet:
DW-01-09-S-S-393.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Shipping
DW-01-09-S-S-393 Specifications
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.227" (5.766mm)
Length - Stack Height:
0.393" (9.982mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)