Samtec Inc. DW-01-09-G-S-423
Part No.:
DW-01-09-G-S-423
Datasheet:
DW-01-09-G-S-423.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Shipping
DW-01-09-G-S-423 Specifications
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.197" (5.004mm)
Length - Stack Height:
0.423" (10.744mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)